Pierścionki z diamentem

Pierścionki z diamentem

Pierścionek z brylantem lub z diamentem to najpopularniejszy podarunek podczas zaręczyn.

Dlaczego akurat diament? Bo jak mawiała Marilyn Monroe, diament to najlepszy przyjaciel kobiety. Nie tylko dlatego, że jest drogi i olśniewająco piękny. Jest to także kamień o wyjątkowych właściwościach i bogatej, wręcz magicznej symbolice. Diamenty są wieczne, tak jak miłość dwojga zakochanych w sobie osób.

Pierścionki z diamentem

Pokazano 1-9 z 12 pozycji
Pokazano 1-9 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Diament to także najtwardsza substancja występująca w przyrodzie. Do tego ma niesamowitą zdolność do załamywania i rozszczepiania światła. Dzięki temu lśni różnobarwną czystością. A chemicznie jest czystym węglem, a z kolei węgiel daje nam ciepło.

Jaki inny kamień mógłby dzięki swym właściwościom tak idealnie symbolizować miłość i związek dwojga osób?

Ten mały kamień w pierścionku nakładanym na palce wybranki mówi wszystko, co ma w sercu zakochany mężczyzna, który pragnie spędzić z nią resztę życia. Blask diamentu symbolizuje blask miłości bijącej od zakochanych. Twardość diamentu to trwałość związku i uczucia. Diament symbolizuje także czystość intencji proszącego o rękę. W innej interpretacji czystość, czyli dziewictwo. Diament jako węgiel symbolizuje również ciepło miłości, którą będą się obdarowywać narzeczeni, a później małżonkowie. Diament to także skarb, symbol bogactwa. Oddając go ukochanej, narzeczony pokazuje, że dla niego to ona jest najważniejsza i warta wszystkiego co najcenniejsze.

To, jaki pierścionek wybrać - czy z większym, czy z mniejszym kamieniem - jest już kwestią gustu. Delikatnej kobiecie o drobnych dłoniach przypadnie do gustu niewielki, delikatny wzór, zaś wyrazistej osobowości warto postawić na pierścionek zaręczynowy z diamentem otoczonym mniejszymi kamieniami. Wybierając go warto zwrócić uwagę na próbę złota, a także barwę i wielkość diamentu. Co ciekawe, na cenę diamentu wpływa nie tylko jego wielkość, a właściwie waga mierzona w karatach, ale także m.in. barwa. Najdroższe są te najrzadziej spotykane. Różowe, czerwone, niebieskie. Najpopularniejsze są żółte i zielone. Poszczególne modele pierścionków zaręczynowych z diamentem mogą różnić się również jakością szlifu. Przy obróbce diamentu często jego waga i rozmiary zmniejszają się o połowę. Oznacza to, że, aby nadać brylantowi odpowiedni doskonały kształt, jubiler jego połowę musi odrzucić. Ale czego nie robi się dla miłości…