Kolczyki z perłą

Kolczyki z perłą

Perły to delikatna i szlachetna ozdoba, która znakomicie sprawdza się w jubilerstwie przy tworzeniu biżuterii. Używane są w kolczykach, pierścionkach, naszyjnikach. Kolczyki z perłami są lekkie, subtelne. Perły pojawiają się zarówno w kolczykach złotych, jak i srebrnych. Są wspaniałą ozdobą zarówno tych wkręcanych, niewielkich ozdób, ale też wiszących i bardzo efektownych.

Kolczyki z perłą

Pokazano 1-9 z 15 pozycji
Pokazano 1-9 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Perły często nazywane są łzami aniołów. Kiedyś wierzono, że powstają w muszlach, które na dnie oceanu dotknęła tęcza. Nauka tłumaczy jednak, że powstają w muszlach, jako efekt reakcji obronnej na pojawienie się ciała obcego. To właśnie to obce ciało, które dostaje się do muszli, jest otaczane masą perłową, która najczęściej przybiera kulisty kształt. Ten kształt to właśnie perła. Od wieków uznawane są one za wręcz cudowny i drogocenny skarb. Perłom przypisuje się także właściwości magiczne i lecznicze mają one zapobiegać chorobom serca i układu krążenia, a także działać kojąco na nerwy, wręcz przeciwdziałać chorobom psychicznym. Niegdyś poławiacze pereł ryzykowali życiem nurkując na dno oceanów, by zebrać muszle kryjące ten rzadki i drogocenny skarb. Perły przetrzymywane były w skarbcach. Często zdobiły i zdobią królewskie korony.

Jedną z głównych zalet pereł jest lekkość, ale także uniwersalność zastosowania. Można je założyć praktycznie do każdego stroju czy okazji. Trudno wyobrazić sobie kolor sukni czy garsonki, do których perły nie pasują. Kolczyki z perłami są wspaniałym uzupełnieniem do sukni wieczorowych, ale bez obaw możemy je nałożyć na spotkanie biznesowe, randkę czy uroczystość rodzinną. Perłowe kolczyki to wspaniały dodatek do sukni panny młodej, druhny, czy innej uczestniczki ceremonii weselnej. Równie dobrze będą prezentować się przy ciemnym żałobnym stroju podczas pogrzebu. Pięknie wykonane przez jubilera kolczyki z perłą są wspaniałą ozdobą ucha i głowy zarówno młodej dziewczyny, jak i statecznej pani. Pasują zarówno do cery jasnej, jak i ciemnej. Podkreślą każdy kolor oczu. Kolczyki z perłą są także wymarzonym prezentem. Z pewnością trafią w każdy gust. To subtelna i szlachetna biżuteria o uniwersalnym zastosowaniu. Obdarowana nimi osoba z pewnością będzie zachwycona i z dumą będzie przyozdabiać nimi swoje uszy. Kolczyki z perłą nigdy nie wychodzą z mody. Wybierz swój model w Jubistyl, a dostarczymy Ci go prosto do domu.