Medaliki

Medalik często jest pierwszą formą biżuterii noszoną przez dziecko lub nastolatka. To prezent okolicznościowy wręczany z okazji Chrztu, Pierwszej Komunii Świętej, a także Bierzmowania. Medaliki są również popularnym prezentem urodzinowym lub imieninowym. To ponadczasowa biżuteria, która po dziś dzień uchodzi za nieodzowny prezent na ważne uroczystości w życiu dziecka. W ofercie sklepu Jubistyl znajdziesz bogatą ofertę medalików srebrnych oraz złotych.

Medalik na Chrzest


Medaliki należą do biżuterii ściśle powiązanej z symbolami religijnymi. Mogą przedstawiać Matkę Boską, a także świętych będących popularnymi patronami wybieranymi podczas bierzmowania. Medaliki na chrzest to prezent, który zwyczajowo wręczają dziecku rodzice chrzestni. Najczęściej spotkamy się z medalikami wykonanymi ze srebra, choć również złoty medalik może stanowić bardzo elegancki prezent okolicznościowy. Przyjmuje się, że medalik na chrzest ma zapewnić dziecku ochronę oraz przypieczętować przynależność do społeczności osób wierzących.
Chrzest to niejedyna okazja, przy której świetnym prezentem okazuje się srebrny medalik. Taką formę biżuterii przyjęło się wręczać także przy okazji Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania. W przypadku tej drugiej okoliczności, warto postawić na medalik ze świętym, którego nastolatek wybrał jako swojego patrona. Niewielkie krzyżyki na łańcuszku są natomiast uniwersalnym prezentem okolicznościowym również przy okazji urodzin lub imienin.

Medalik z Matką Boską


Wszystkie medaliki są zachowane w podobnej stylistyce. To niewielki wisiorek z podobizną osoby świętej. Medalik z Matką Boską jest popularnym prezentem na Chrzest oraz Pierwszą Komunię Święta. Ceniona jest także podobizna Archaniołów, roztaczających opiekę. W naszym kraju, medalik komunijny często zawiera podobiznę papieża Jana Pawła II. Jak już mówiliśmy, w przypadku bierzmowania warto postawić na patrona wybranego przez osobę bierzmowaną.
Istotną kwestią jest również wybór łańcuszka pasującego do medalika. Zwykle stawiamy na uniwersalny i prosty splot. Medalik to subtelny dodatek, który nie musi bazować na efektownych rozwiązaniach. Medalik dla chłopca powinien posiadać łańcuszek o długości 50-55 cm. W przypadku dziewczynek najczęściej wybieramy łańcuszki o długości 40-50 cm.

Medaliki komunijne – do kupienia nie tylko w maju


Szukasz stylowego prezentu na każdą okazję? Biżuteria to sprawdzony pomysł, który sprawdzi się niemal przy każdej okoliczności. W bogatej kolekcji sklepu Jubistyl znajdziesz: medaliki, wisiorki oraz łańcuszki, które są doskonałą formą prezentu dla dzieci oraz osób młodych. Szukasz czegoś wyjątkowego? Sprawdź piękne naszyjniki oraz stylistycznie dopasowane kolczyki lub klipsy do uszu. Planujesz poprosić swoją wybrankę o rękę? W Jubistyl znajdziesz różnorodne pierścionki, które okażą się trafnym wyborem przy okazji zaręczyn. Jeśli natomiast potrzebujesz bardziej neutralnego prezentu, dobrym pomysłem są zegarki, oraz broszki i bransoletki. Na bieżąco poszerzamy naszą kolekcję, aby każdy klient mógł znaleźć biżuterię dostosowaną do każdej okoliczności.

Medaliki – dyskretna biżuteria


Dostępna w naszej kolekcji biżuteria odznacza się wysoką jakością wykonania. Chcesz kupić modny dodatek, który przez wiele lat będzie zachwycał swoim wyglądem? Nasz sklep z biżuterią na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. W tej kategorii odnajdziesz okolicznościowe medaliki, które doskonale sprawdzą się jako prezent na Chrzest, Pierwszą Komunię Świętą, Bierzmowanie, ale również jako upominek urodzinowy oraz imieninowy. Stylowy, srebrny medalik to dla wielu dzieci oraz osób młodych pierwsza biżuteria stosowana na co dzień.
Zobacz więcej Zwiń opis