Biżuteria

Biżuteria


Jak mówią Brytyjczycy: ubiór czyni człowieka. Powiedzenie stoi w opozycji do przekonania popularnego w Polsce, ale jednak coś w nim jest. Odpowiednio ubrani, czujemy się silniejsi, bardziej pewni siebie i niekiedy nawet lepsi.
Oczywiście ubiór może wspomagać odpowiednio dobrana biżuteria. Naszyjnik sprawi, że będziemy błyszczeć i przyciągać uwagę całego bankietu. Kolczyki mają niemalże magiczną moc wydłużania i skracania twarzy. Złota bransoletka wreszcie stanie się ciekawym dodatkiem, kontrastującym z innymi elementami stylizacji. Sklep z biżuterią Jubistyl to miejsce gdzie każdy znajdzie biżuterię dla siebie!

Olśniewający świat biżuterii - jak dobrać ozdoby dla siebie?


Wyroby jubilerskie to cały osobny świat, w którym każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Niektóre produkty są stonowane i stworzone po to, aby przydawać klasy. Inne - na przykład biżuteria dla nastolatków - charakteryzuje się krzykliwymi zestawieniami kolorystycznymi.

Biżuteria damska


Biżuterię podobnie jak perfumy dobiera się do osobowości. Panie o tendencjach artystycznych często wybierają długie kolczyki albo ozdoby rzadkie i orientalne (na przykład torguesy).
Kobiety introwertyczne i twardo stąpające po ziemi często ograniczają się do dodatków subtelnych i ledwie zauważalnych. Takie rozwiązanie pomaga podkreślić urodę i uzupełnić ubiór.
Należy też pamiętać, że skromne elementy biżuterii o wiele lepiej nadają się do pracy (przynajmniej w większości zawodów). Prosty pierścionek srebrny nie będzie negatywnie kontrastował ze strojem biznesowym.

Biżuteria dla dziewczyny


Biżuteria damska jest często tworzona z myślą o konkretnych przedziałach wiekowych. Dla nastolatek i młodych dorosłych często projektuje się wzory lekko szalone.
Młodzieżowa bransoletka często będzie wiła się jak wąż dookoła nadgarstka. Kolczyki będą miały pióra a zawieszka srebrna może zawierać nawiązania do szeroko rozumianej popkultury.

Biżuteria męska


Mężczyzn łączy z biżuterią długa i burzliwa historia. Panowie korzystali z ozdób przez tysiące lat i właściwie we wszystkich kulturach świata. Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku pojawił się jednak trend, który niemalże zakazywał facetom noszenia kolczyków i pierścionków.
Dzisiaj jednak stopniowo biżuteria męska wraca do łask. Produkty tego typu zazwyczaj odznaczają się swoistą, metodyczną prostotą. Tylko nieliczni panowie decydują się na noszenie ozdób z wzorami i w tym wypadku dominują motywy uznawane za męskie - czaszki i smoki. Zazwyczaj wykonane są ze srebra a jedynie niekiedy z żółtego złota.

Jak dobierać biżuterię do ubrania?


Podczas wybierania biżuterii trzeba spełnić wiele kryteriów. Z jednej strony dodatki muszą się nam podobać. Jednocześnie jednak nie mogą "straszyć" - negatywnie kontrastować z naszym ubraniem.

Biżuteria srebrna


Biżuteria srebrna jest dosyć uniwersalna. Tego typu ozdoby możemy zakładać zarówno do pracy, jak i na wyjście, na którym musimy błyszczeć.
Wielu ekspertów twierdzi jednak, że ten kruszec o wiele lepiej prezentuje się w zestawieniu z zimnymi barwami - na przykład odcieniami niebieskiego. Pod względem stopnia skomplikowania ubiór i biżuteria powinny kontrastować. Wzorzystą bluzkę najlepiej uzupełni więc skromna zawieszka srebrna.

Biżuteria ze złota


Białe złoto od wieków jest symbolem bogactwa, a jednak według zaleceń modowych ekspertów najlepiej korzystać z niego z umiarem. Jeśli więc zakładamy kolczyki z tego kruszcu, inne ozdoby powinny być bardziej skromne.
Biżuteria ze złota nie lubi też konkurencji. Aby w pełni kusiła swoim blaskiem, musi pojawić się na tle prostych i stonowanych ubrań. W połączeniu z krzykliwymi kreacjami może wyglądać wręcz odpustowo i niekiedy budzić negatywne skojarzenia.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi


Oczywiście niedającym się pominąć elementem ozdób są kamienie szlachetne. Modna biżuteria nie może być pełna bez uzupełniającego jej blask topazu czy szafiru.
Oczka pierścionków czy kolczyków dopasowuje się w pierwszej kolejności do charakteru osoby noszącej. Istnieją jednak także pewne trendy osadzania kamieni.
Najwyższej jakości złota biżuteria damska to oczywiście ta, w której został osadzony diament. Zgodnie z powstałą w dwudziestym wieku tradycją właśnie ten kamień powinien zdobić pierścionek zaręczynowy. Złote ozdoby mogą jednak posiadać także oczka z rubinami czy szafirami.
Wszystkim planującym zaręczyny polecamy szczególnie pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem, klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem albo pierścionek zaręczynowy z szafirem.
Poszukujesz modnej biżuterii, która będzie doskonałym ukoronowaniem każdej stylizacji? Jubistyl to miejsce, w którym stawiamy na możliwie jak najbogatszy wybór produktów. Znajdziesz u nas niezwykle popularne nausznice, kolczyki oraz klipsy do uszu dedykowane paniom, które obawiają się przekłuwania ucha. Polecamy również subtelne łańcuszki i wisiorki dobrze komponujące się z tym rodzajem biżuterii. Jeśli szukasz czegoś na specjalne okazje, optymalnym wyborem mogą okazać się naszyjniki. W sklepie Jubistyl znajdziesz również uniwersalne broszki, pierścionki na różne okazje, a także zegarki przez niektórych nazywane najważniejszym elementem codziennej biżuterii damskiej i męskiej.
Zobacz więcej Zwiń opis