Wisiorki męskie

Wisiorki męskie

Biżuteria już dawno nie jest jedynie kobiecą domeną. Coraz częściej sięgają po nią mężczyźni. Dobrze dobrane, gustowne i stylowe wisiorki lub inne ozdoby mogą wręcz podkreślać męskość i styl.

Wisiorki męskie

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

W przeszłości biżuteria męska pełniła pewną rolę. Żołnierze nosili nieśmiertelniki, które pozwalały na identyfikację osoby oraz jej jednostki. Dawni myśliwi, traperzy, Indianie nosili na szyi kości lub kły pokonanych drapieżnych zwierząt. Wisiorki i naszyjniki nosili także królowie, szlachta, a nawet rycerze. Były to często talizmany lub pamiątki z wypraw, zdobyczy lub po ukochanej kobiecie. Naszyjniki były pewnym symbolem męstwa, odwagi i podkreślały prestiż społeczny noszących je osób.

Trend ten odżywa w dzisiejszej modzie, chociaż zmienia swoje przeznaczenie. Dziś biżuteria męska ma zdobić, dopełniać wizerunek a nie tylko mieć użytkowe znaczenie. Nieustanną popularnością cieszą się wisiorki w formie krzyżyków, medalików czy nieśmiertelników. Mogą być to również motywy buddyjskiej mandali (symbol równowagi w naturze) lub po prostu wzory, które nam się podobają. Popularne jest także umieszczanie na wisiorkach motta życiowego lub sentencji, z którą zgadza się osoba je nosząca. Na wisiorkach można znaleźć także nawiązania do uczuć patriotycznych i oddania ojczyźnie. Wisiorki mogą być również symbolem miłości i związku z drugą osobą. Na wisiorku, blisko serca możemy nosić jej imię bądź zawiesić na szyi połówkę nieśmiertelnika, którego drugą połówkę nosi ukochana osoba. Obie dopasowane jak dwie połówki jabłka, które, jak związek, tworzą idealną całość. Wisiorek to znakomity prezent dla mężczyzny.

W zależności od użytych materiałów jest to uniwersalna biżuteria, którą z łatwości można dopasować do każdego mężczyzny. Wisiorki męskie można nosić na łańcuszku ze stali szlachetnej, rzemyku lub ozdobnym sznureczku. Same wisiorki mogą być wykonane z różnych materiałów: stali szlachetnej, srebra, złota, kamieni, muszli czy sznurka. Często łączą różne metale oraz inne materiały w fantazyjne kształty i wzory. Na stronie Jubistyl.pl znajdziesz wisiorek, który idealnie pasuje do Twego stylu. Wystarczy kilka kliknięć, a wyjątkowa ozdoba będzie Twoja!