Medaliki komunijne

Medaliki komunijne

Medalik ma bardzo duże znaczenie. Jest to pamiątka z Pierwszej Komunii, ale także znak przynależności do wspólnoty kościelnej i zawierzenia się Bogu. Według wierzeń medalik tako chroni dziecko przed działaniem złych mocy, urokami czy pokusami.

Medaliki komunijne

Pokazano 1-9 z 37 pozycji
Pokazano 1-9 z 37 pozycji

Aktywne filtry

Rodzice często jednak mają dylemat, jaki medalik należy kupić. Przyjęło się, że medalik powinien być srebrny. W Jubistyl możesz również kupić medaliki komunijne z żółtego lub białego złota.

Pierwszym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę kupując medalik, jest próba. Określa ona, ile ozdoba zawiera procentowo metalu. W przypadku srebra najwyższa próba wynosi 925, co oznacza, że medalik ma 92,5 proc srebra. Przed kupującym jest też dylematem, jaki wizerunek powinien być na medaliku. Często jest to Matka Boża z Jezuskiem, czasem sam Pan Jezus lub Chrystus udzielający Świętej Eucharystii dziecku. Wizerunek Maryi lub Jezusa może być wzorowany na obrazach świętych. Popularny jest też wizerunek wzorowany na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej.

W niektórych parafiach lub rodzinach jest zwyczaj dobierania medalików ze względu na płeć dziecka. Chłopcy mają medaliki z wizerunkiem Pana Jezusa, dziewczynki z wizerunkiem Matki Bożej. Medalik może mieć awers i rewers, czyli z jednej strony przedstawiony wizerunek Jezusa lub Maryi, z drugiej może być gładki lub mieć wygrawerowany krzyż, zdobny ornament, treść modlitwy ewentualnie napis „Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej”. Wszystkie typy medalików komunijnych znajdziesz w Jubistyl. Możesz je przejrzeć w każdym momencie i porównać ze sobą. Po zastanowieniu się na pewno wybierzesz ten, który będzie odpowiadał gustom i religijnym upodobaniom osoby, której chcesz go wręczyć. Na stronie internetowej Jubistyl.pl znajdziecie szeroki wybór medalików i biżuterii komunijnej.