Diamenty

Diamenty

Jeśli zależy Ci na kobiecie i chcesz okazać swą miłość, podaruj jej diamenty. Nic dziwnego, że diamenty należą do najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Ozdabiają naszyjniki, kolczyki, pierścionki, a zwłaszcza pierścionki zaręczynowe.

Diamenty

Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

„Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety”. Te słowa Merlin Monroe są odwieczną prawdą o tych najbardziej znanych i pożądanych kamieniach szlachetnych. „Diamenty są wieczne” to z kolei tytuł kultowego filmu o przygodach Jamesa Bonda, czyli agenta 007 na usługach jej Królewskiej Mości, w którego wcielił się Sean Connery. Fizycznie diament jest najtwardszą ze wszystkich znanych substancji występujących w naturze. Dla niektórych może to być zaskakujące, ale diament jest czystym węglem - choć w niczym nie przypomina czarnych brył, którymi pali się w piecach. Diamenty olśniewają swoim blaskiem dzięki wyjątkowej przepuszczalności światła, potrafią one intensywnie załamywać i rozszczepiać światło. Niemal we wszystkich kulturach uznawane były za kamienie bardzo cenne o szerokiej symbolice, wręcz właściwościach magicznych.

W filmach i powieściach przygodowych, ale także w rzeczywistości, wielu ludzi gotowych było zaryzykować życie dla diamentów. Podobnie, jak dla miłości. Zresztą diamenty i miłość, jak sugerowała Marilyn Monroe, idą sobie w parze. Jeśli zależy Ci na kobiecie i chcesz okazać swą miłość, podaruj jej diamenty. Nic dziwnego, że diamenty należą do najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Ozdabiają naszyjniki, kolczyki, pierścionki, a zwłaszcza pierścionki zaręczynowe. Nawet najpiękniejszy diament potrzebuje odpowiedniej oprawy. Diamentom do twarzy w złocie i srebrze. Mogą być tylko uzupełnieniem biżuterii, ale także jej główną ozdobą. Wszystko zależy od fantazji jubilera oraz gustu nabywcy. Diamenty symbolizują oświecenie, mądrość, ale także czystość i trwałość. Te dwie ostatnie cechy mają szczególne znaczenie w kontekście pierścionka zaręczynowego. Czystość odnosi się do czystych intencji proszącego o rękę wybranki oraz czystość w znaczeniu dziewictwa. Trwałość symbolizuje nierozerwalną miłość aż po kres życia.

W jubilerstwie diamenty wycenia się na podstawie kilku podstawowych cech: wagi (mierzonej w karatach), czystości (niektóre diamenty mogą zawierać w sobie inne pierwiastki lub minerały), koloru, oraz sposób szlifu. Najwyżej wyceniane są te diamenty, które są najbardziej zbliżone do przezroczystości. Wyjątkiem są diamenty różowe, czerwone i niebieskie, bo są szalenie rzadkie. Najczęściej spotykane są takie o zabarwieniu żółtym i zielonym. Ciekawostka jest, że kolor diamentu ocenia się przy określonym świetle, tzw. świetle nieba północnego. Nazwa jest trochę myląca, bo wzorem jest światło typowe dla lipcowego dnia około godz. 13 w Paryżu. Brylant to także diament, ale o tzw. szlifie brylantowym. Szeroki wybór diamentów oraz biżuterii z tym wyjątkowym kruszcem znajdziesz w Jubistyl. Jeśli chcesz zachwycić siebie i innych wyjątkową ozdobą diamenty idealnie się do tego sprawdzą!