Pierścionek złoty z szafirem i diamentami
Pierścionek z żółtego złota próby 585 z szafirem i 49 diamentami. Czystość SI, barwa GH. Masa szafira 0,10 ct, diamentów 0,60 ct. Do pierścionka dołączony certyfikat.
Piękno szafiru jest wręcz hipnotyzujące. Szafir to symbol miłości, czystości i prawdy, dlatego tak często kamień ten pojawia się w pierścionkach zaręczynowych. Szafirom od starożytności przypisuje się magiczna i leczniczą moc. Mają one przeciwdziałać chorobom skóry, serca, nerek, pęcherza, a także wspomagać działanie leków. Mają także odstraszać złe duchy i przeciwdziałać urokom. W buddyzmie szafir jest talizmanem przyjaźni i szczęścia małżeńskiego.
Pierścionek z żółtego złota próby 585 z szafirem i 49 diamentami. Czystość SI, barwa GH. Masa szafira 0,10 ct, diamentów 0,60 ct. Do pierścionka dołączony certyfikat.
Pierścionek srebrny w formie obrączki, ozdobiony kwiatkami i cyrkoniami. Szerokość ok. 3 mm.
Złoty pierścionek z niebieskim, połyskującym szafirem założony na palec wybranki nie gwarantuje, że powie ona: „Tak”. Żaden pierścionek tego nie gwarantuje. Wręczając pierścionek z szafirem można mieć pewność, że zrobi on wrażenie. Ciekawostką jest, że pierścionek zaręczynowy z szafirem cejlońskim swojej wybrance podarował brytyjski książę William. Było to w 2006 roku. Pięć lat później Kate Middleton, księżna Cambridge została jego żoną.
W starożytnym Rzymie i Egipcie nazywano je kamieniami prawdy i sprawiedliwości. Persowie z kolei wierzyli, że szafir może zapewnić wieczną młodość i nieśmiertelność. Szafiry mają też bogatą symbolikę w kulturze chrześcijańskiej. Wzmianki o nich pojawiają się nawet w Biblii. Apokalipsa świętego Jana wymienia szafir wśród kamieni zdobiących niebiańskie Jeruzalem. Niegdyś wierzono, że kamień ten wspomaga koncentrację i modlitwę, dlatego często nazywany był kamieniem zakonnic. Pierścienie zdobione szafirem nosili na prawych dłoniach kardynałowie. Miały one chronić ich przed wpływem złych mocy i pokusami.
Do dziś szafiry to jedne z najbardziej znanych i cenionych kamieni szlachetnych Przyjęło się, że szafiry powinny mieć niebieską barwę, ale bywają też w innych kolorach. Zdarzają się także białe i przezroczyste. Takie występują na przykład na Dolnym Śląsku. Najcenniejsze są jednak te o odcieniu bławatkowym, czyli niebieskim. Niebiesko-fioletowe są szafiry kaszmirskie, nieco jaśniejsza barwę mają szafiry cejlońskie. Szafiry wydobywane są m. in. Sri Lance, Madagaskarze, w Kambodży, Indiach, Australii, Tajlandii, Tanzanii, USA, Rosji, Namibii, Kolumbii, RPA oraz Birmie. Te cenne minerały można też wytworzyć syntetycznie. Niektóre szafiry mają właściwości luminescencyjne, czyli świecą. Szafir jest drugim, zaraz po diamencie, najtwardszym minerałem występującym w przyrodzie.
Pierścionek zaręczynowy z szafirem będzie wyjątkowy – jak Twoja wybranka i Wasza miłość!