Lista produktów producenta: Casio

Rozpoznawalna na całym świecie, japońska firma Casio, jest międzynarodowym, wiodącym potentatem w branży elektronicznej. Firma została założona w roku 1946 jako producent maszyn liczących (stała się też jednym z pionierów w produkcji kalkulatorów). Wkrótce poszerzyła swoją działalność min o produkcję zegarków.
W 1981 roku marka wprowadziła na rynek pierwszy zegarek Casio z kalkulatorem, zaś w 1982 roku - pierwszy model cyfrowo-analogowy. Kolejne modele zegarków zostały sukcesywnie wyposażane w coraz więcej funkcji (min. system antywstrząsowy, barometr). Po spektakularnym sukcesie, jaki odniosła kolekcja dla mężczyzn G-Shock, firma zainwestowała w produkcję jej odpowiednika dla kobiet – Casio Baby-G (połączenie nowoczesnego, sportowego stylu oraz zaawansowanych funkcji).
Obok tych wiodących kolekcji, oferta Casio obejmuje również kolekcje klasyczne: Beside, Lineage i Casio Collection - dla amatorów łączenia ponadczasowości z elegancją.
Firma Casio jest innowatorem wielu rozwiązań technologicznych. Wprowadziła na rynek technologię Wave Ceptor (niezwykle dokładne zegarki wyposażone w mechanizm sterowany falami radiowymi z pięciu wież na świecie).
Zegarki Casio objęte są 3-letnią gwarancją z możliwością przedłużenia na kolejne 3 lata.

top